BŘEZEN – pytlíkujeme

Nádech jara. Tak bych definovala měsíc březen.

Tento měsíc s dětmi ochutnáme pohankovou mouku a vytvoříme si z ní úžasné dobroty na snídani, na výlet do přírody i k obědu nebo večeři.

Pohanková mouka se dá koupit v bezobalové prodejně. Snažíme se o bezobalové nakupování a fungování a tak si ve svém okolí svou prodejnu zkuste najít. Rostou jako houby po dešti a ty větší vám pohankovou mouku namelou čerstvou přímo na místě. To je potom paráda s takovou moukou péct. Mrkněte na náš článek o bezobalovém nakupování Nakupujeme jinak.

Kuchticí krabice pro děti
Kuchticí krabice Pytlíkujeme

Tak jdeme vařit. Hlavní surovina POHANKOVÁ MOUKA a tři úžasné recepty z ní:

DOMÁCÍ CINI MINIS

Upečte dětem tuto dobrotu na snídani a uvidíte, že klasické cereálie plné cukru odsunete hravě na druhou kolej. Snídaňové cereálie jsou většinou přeslazeny, pufované a pro děti z výživového hlediska zcela nevhodné.

Díky domácí náhradě svým dětem připravíte snídani snů. Děti Cini Minis můžou jíst s mlékem i bez mléka… záleží jak to mají rády.

Kuchticí krabice pro děti
Domácí Cini Minis

DOMÁCÍ PIŠKOTY

Nechcete dětem dávat klasické piškoty z obchodu? Vyzkoušejte tyto domácí. Oslní vás svou chutí. Děti je milují připravovat. Naučí se při tom hodně úkonů v kuchyni a i vy jako rodič budete spokojená, že jí zdravě. V kombinaci s pohankovou moukou jsou famózní. Jen pozor! Pokud sladíte sirupem nebo medem, rychleji tvrdnou. To možná ale ani nezjistíte, protože mizí ihned po upečení rychlostí blesku.

Kuchticí krabice pro děti
Domácí piškoty

POHANKOVÉ PALAČINKY S MLETÝM MASEM A ŠPENÁTEM

A teď něco slaného. Palačinky se špenátem a masem. Mňamka pro celou rodinu. Oběd nebo večeře jako stvořená pro společné jídlo.

To, že děti milují palačinky je věc jasná. Zkuste jim naservírovat i tuto slanou variantu a uvidíte, že si pochutnáte. Malý pomocník zvládne spoustu úkonů z tohoto jednoduchého receptu.

Navíc, jak je u nás známo fantazii na náplně palačinek se meze nekladou:-)

Recept připravila maminka tří holčiček a bloggerka Karol. Mrkněte ZDE

Kuchticí krabice pro děti
Pohanková polačinka

V neposlední řadě musíme prozradit jaký dáreček čeká děti při koupi této kuchtící krabice.

PYTLÍKY NA OVOCE A ZELENINU

Kuchticí krabice pro děti
Pytlíčky jsou velmi praktické

Pytlíčky jsou vyrobeny babičkou (paní v důchodu), která recykluje staré materiály a záclony. Od paní jsme pro tebe pytlíčky odkoupili a těší nás, že jen staré záclony nevyhodí na skládku, ale mají další využití. Pytlíčky můžeš používat na nákup ovoce a zeleniny a nepoužívat klasické mikrotenové sáčky.

Pytlíčků máme jen omezené množství a tak všechny ostatní zásoby nám vykryje naše Zuzka. Nebojte dostane se na všechny zájemce:-)

Kuchticí krabice pro děti
Pytlíky na ovoce a zeleninu

Součástí Kuchtící krabice je nákupní tahák. Pokud budete chtít napište nám a pošleme vám jej s předstihem na email. Můžete si tak dopředu nakoupit potřebné suroviny a jakmile krabice přijde, začít rovnou s dětmi vařit.

Obdržíte taky průvodce kuchtící krabicí, který vas i děti nenechá v ničem tápat a barevný informační leták o výživových bonusech pohankové mouky.

Měsíc plný zábavy a kulinářského dobrodružství vám přeje tým Kuchyně bez hranic.

Sdílejte s námi vaše fotografie, tipy, triky a uvařené dobroty na Facebooku, Instagramu. Těšíme se na vaše fotografie!

CENA KUCHTÍCÍ KRABICE 379 Kč

+ poštovné 60 Kč

– posíláme ihned po připsání platby

OBCHODNÍ PODMÍNKY