Kokosové tyčinky s jáhlovými pukanci

Život s dětmi je neustále v plném proudu. Stále je nějaký čas – čas prázdnin, dovolených a samozřejmě výletů. Venku trávíme hodně času, a tak se každá „energie sbalená na cesty“ hodí.

Domácí tyčinky jsou zdravější než ty kupované, které jsou většinou slazené nějakým sirupem, který představuje jen jednoduchý cukr.

Tyto tyčinky jsou slepeny datlovým sirupem nebo medem. Takže se nejedná o žádné průmyslově vyráběné sirupy a je to, to nejmenší zlo z kategorie sirupy a sladidla. Děti tyto tyčinky fakt milují a navíc si jejich složení můžou upravit podle sebe.

Ingredience

60 g medu/ datlový sirup

2 lžíce másla/ kokosového oleje

70 g strouhaného kokosu

50 g jáhlových pukanců

50 g slunečnicových semínek

30 g chia semínek

Postup

V hrnci krátce za stálého míchání necháme vzkypět sirup s máslem. Vmíchejte všechny ostatní přísady. Vtlačte do formiček na tyčinky nebo do malého pekáčku a pořádně přitlačte. V pekáčku si tyčinky rovnou nakrájejte na požadovanou velikost.

Horkovzdušnou troubu předehřejte na 160 °C nebo klasickou na 180 °C. Pečte 20 minut a ani o kapku déle.

Upečené tyčinky nechejte vychladnout a potom vytahujte z forem nebo pekáčku. Skladujte v chladu, od sebe oddělené papírem na pečení. Jak dlouho vydrží nevím. U nás maximálně dva dny:-D

Doporučení:

Je nezbytné zachovat pouze poměr sladidla a sypkých surovin, čili 60 g : cca 200 g. Z toho by mělo být 120 g kokosu, vloček či pufovaných zrn, samotných (např. jen vločky nebo jen burizóny) nebo v jakémkoli poměru (1/2 vloček a 1/2 jáhlových pukanců). Zbytek mohou být různá semínka, ořechy, pokrájené sušené ovoce nakrájené na malé kousky… Buďte kreativní a nechte děti vytvořit si svoje tyčinky ze surovin, které mají nejraději.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.