Piškoty pro děti

Piškoty jsou oblíbenou součástí dětského jídelníčku a často jimi nepohrdnou ani dospělí. V obchodech je v nabídce neuvěřitelné množství piškotů obyčejných, s příchutěmi nebo piškotů cukrářských.

V nabídce se lze jen těžko orientovat a někdy z toho jde hlava kolem. Pro zkušeného výživáře je hračka poznat špatné složení a nesmyslné tvrzení výrobců za účelem prodeje.

Prosím, maminky, to že je na spoustě obalů vyfoceno miminko nebo napsáno pro děti, berte z 90 % jako marketingový tah výrobců. Chtějí vám to jen prodat, ale zdravou potravinu najdete jen málokde.

V poslední době lékaři apelují na rodiče stále častěji. Stoupá procento dětí obézních nebo s nadváhou. Poradny pro obézní děti rostou jako houby po dešti.

Maminky stačí používat selský rozum. Umělé vitamíny a průmyslově zpracované potraviny nezmůžou víc než pestrá vyvážená strava.

Nenechte vaše děti pojídat vitamíny v tabletách nebo technologicky zpracované potraviny ale strčte jim do ruky jablko.

A pokud vaše děti milují piškoty a nechcete, tak jako já, jim stále podstrkovat pšeničnou mouku a cukr, tak vyzkoušejte tyto skvělé domácí celozrnné piškoty pro děti.

Recept na Celozrnné piškoty pro děti:

Celozrnné piškoty pro děti

70 g pohankové mouky

70 g špaldové mouky

3 bílky

3 žloutky 

špetka soli

1 balení kypřícího prášku bez fosfátů

70 g datlového sirupu


Předehřejte si troubu na 170 °C. Mouky prosejte do mísy s práškem do pečiva. Vyšlehejte tuhý sníh z bílků. Žloutky prošlehejte s sirupem. Přidejte mouku a nakonec opatrně přemíchejte sníh. Na plech vyložený pečícím papírem tvořte lžičkou hromádky. Budete mít cca 50 ks piškotů. Pečte 10 – 12 minut. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.