Hry v kuchyni pro děti

Kuchyně je pro děti velmi fascinující místo. Využijte jejich zájmu a nenásilně je seznamte se zdravým životním stylem. Poradíme vám, jak na to.

Postupně vám budeme přinášet nápady na hry v kuchyni a s potravinami.

Maminky tráví přes den v kuchyni hodně času, připravují v ní všechny ty dobroty, které děti milují, ozývají se z ní zajímavé a nové zvuky a krásně to tam voní.

Je tak naprosto jasné, že malé děti touží být toho všeho součástí a rodičům při přípravě jídla pomáhat.

Společné vaření má velkou výhodu: Nenásilnou formou totiž děti ochutnávají a poznávají nová jídla. Málokteré dítě odolá přirozené touze ochutnat to, co připravuje, krájí, co uvařilo.

Většinou, tak do svých miláčků dostanete potraviny, které v běžném provozu razantně odmítají. Díky tomu si rozšiřují obzory a upravují svůj vztah k jídlu a ke stravování obecně.

Dnes se podíváme na hru, kdy mají děti zavázané oči šátkem a poznávají potraviny.

Děti posaďte na bezpečné místo. Zavažte jim oči, tak aby nic neviděly. Postupně jim dávejte do úst potravinu, kterou mají uhodnout.

My si přichystaly ořechy, semínka, mák…

Jakmile má každé dítě potravinu v ústech, zeptejte se, ať zvedne ruku ten, kdo ji poznal. Každý kdo odpověděl správně, dostává pomyslný bod. Ten kdo na konci ochutnávání má nejvíce bodů (poznal nejvíce potravin) vyhrál.

Když vaření děti baví…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.