Úžasné bagety

Venku je počasí zase jako na podzim a tak máme čas péct a já sepisovat recept na tyto úžasné bagety. Vyzkoušela jsem už několik receptů. Ale teprve tyto se povedly na jedničku. Měla jsem z nich velkou radost a budete mít i vy, když bagety vyzkoušíte.

Jedinou složitostí na tomto receptu je nutnost připravit si bagetový kvásek – poliš. Kdo má z kvásku strach, tak může být klidný. Je to snadné, rychlé a nemůžete nic pokazit.

Bagety jsou trochu placatější. Na skvělé chuti jim to ale neubírá ani trochu!

Jste připraveni? Tak do práce!

Suroviny

  • 600 g hladké mouky
  • 10 g čerstvého droždí
  • 18 g soli
  • 380 ml vody

a ještě na kvásek, který si musíte připravit předem

  • 300 g hladké mouky
  • 300 ml vody
  • čerstvé droždí – kousek o velikosti 1 x 1 cm
  • olej na vymazání mísy

Postup

Začínáme minimálně 12 hodin před samotným pečením. Kvásek poliš by měl totiž zrát asi 12 až 16 hodin.

Do misky dáme vlažnou vodu, do které rozdrobíme kousíček droždí, přidáme mouku a důkladně promícháme. Přikryjeme potravinářskou folií a necháme při pokojové teplotě již zmiňovaných 12 až 16 hodin. Ideální je si kvásek zadělat vpodvečer a na druhý den péct bagety.

Kvásek je hotový a my můžeme pokračovat. Ideální je zamíchat těsto v robotu. Do mísy nasypeme mouku, nalijeme vodu a nadrobíme droždí. Promícháme a necháme čtvrt hodinky stát. Poté přidáme sůl a kvásek poliš. Promícháme a vypracujeme hladké vláčné těsto.

Velkou mísu vymažeme olejem a těsto do ní překlopíme. Můžete se pustit do práce už po dvou hodinách, kdy těsto necháte kynout na teplém místě. Mezitím ho však musíte dvakrát přeložit. Jak se to dělá? Těsto natahujete a skládáte, jako byste skládali papír A4 na A6. Pomáhá to provzdušnění těsta má velký vliv na výslednou strukturu bagety. Tak si dejte záležet.

Vykynuto? Jedeme dál…

Připravíme si bagety. Z těsta si oddělíme pět stejných bochánků. Ty ještě zpracujeme podobným způsobem, jak jsme překládali těsto. Kraje natáhneme a složíme směrem do středu. Bochánky necháme deset minut odpočívat a poté z nich, na mírně pomoučené ploše, vytvarujeme válečky – bagety. Přichází další čekání – kynutí. Ideálně dvě hodinky. V lednici můžou kynout ještě déle.

Vykynuté bagety překlopíme na dřevěné prkénko nebo papírový karton. Nahoře žiletkou nařízneme na několika místech a šup s nimi do trouby.

Přichází na řadu pečení. Předehřejte si troubu na 250 °C, zapněte horní a dolní ohřev. Rošt si dejte do středu trouby a dejte na něj plech. Musí se totiž důkladně nahřát. Na dno trouby dejte hluboký plech, do kterého bleskově, při shrnování baget, nalijete 100 ml vody. Musí to být velice rychlé a ven z trouby musí utéct minimum tepla.

Bagety se nafukují, zlátnou. Po deseti minutách pečení otevřete troubu a nechejte utéct páru. Chcete přece křupavou kůrku. Potom pečte dále, až jsou krásně zlatavé. Celkový čas pečení je přibližně 25 minut. Bagety naskládejte na mřížku a velice lehce postříkejte vodou z rozprašovače.

Nechejte vychladnout a pochutnejte si. Měla jsem pravdu, že? Tyhle bagety jsou nejlepší na světě a děti vám je budou ujídat ještě teplé. Ideální jsou hezky namazané pomazánkou, obložené zeleninou a zabalené ve svačinové kapse na výlet.

Dobrou chuť. Recept je inspirován úžasnou ženou a přebornicí v pečení Maškrtnica.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.