CUKETOVÝ SLANÝ KOLÁČ

Krásné počasí si říká o piknik. My vlastně s dětmi máme piknik téměř při každé procházce. Po hraní na hřišti či na zahradě je přepadne hlad a já ze svého batohu tasím svačinové kapsičky, svačinové ubrousky apod.

Na výlety i pikniky je quiche ideální. Přinášíme vám variantu s domácím uzeným (které je ve spojení s cuketou naprosto famózní) ale pokud nemáte domácí uzené maso nebo jste vegetariáni nebo prostě uzené dětem nechcete dávat (což chápu), tak je koláč výborný jen s cuketou. Uzené nahraďte klidně kvalitní šunkou.

Těsto:

200 g špaldové celozrnné mouky

120 g másla na kostky

1 vejce

špetka soli

Mouku dejte do mísy, přidejte sůl. Po promíchání přidejte vejce a máslo. Vypracujte těsto. Žádné dlouhé hnětení. zabalte do voskovaného ubrousku a nechte odležet půl hodiny v lednici.

Náplň:

200 ml smetany

4 vejce

500 g cukety

muškátový oříšek

100 g uzeniny na kostičky

Cuketu nakrájejte škrabkou na pásky. Osolte ji, nechte odležet a následně vysušte utěrkou. V míse vyšlehejte vejce, smetanu a muškátový oříšek.

Odležené těsto vyválejte a přeneste do formy na koláč. Zatlačte do okrajů.

Dno propíchejte vidličkou a pečte 15 minut při 180 °C. Proužky cukety skládejte od středu po okraj. Mezi proužky vkládejte maso. Zalijte připravenou náplní. Pečte 30 minut dozlatova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.