Radka – propagátorka metody Baby Led Weaning (BLW)

Radka je pracující maminka. Má malou dcerku Amelii a je nadšenec do zdravé výživy, do vaření s dětmi a do úžasné metody BLW (pokud nevíte o co se jedná mrkněte SEM).

Radka je zkrátka náš člověk. Jsme nesmírně rády, že souhlasila s naší spoluprací. Uvařila pro naše předplatitele skvělý recept, podělila se s námi o své soukromí v rozhovoru a to vše i přes to, že žije v zahraničí.

Ahoj Radko, můžeš se nám blíže představit?

Je mi 31, jsem máma úžasné 20-ti měsíční holčičky Amelie, která je napůl češka a napůl španělka, čemuž vděčí za temperament, kterému široko daleko není obdoby :-D.

Kde momentálně žiješ a jaké jsou tam možnosti stravování?

Žiju už 9 let ve Španělsku a španělská kuchyně a vůbec celkové stravování stojí na tzv. středomořské stravě. Obchody s čestvým ovocem a zeleninou jsou tady na každém rohu. Výhoda je, že většina jejich nabídky je buď místní nebo jen z jiné části Španělska. Ne, že by nedováželi, samozřejmě ano, ale většina je vypěstovaná na poloostrově nebo dovezena z Kanárských ostrovů, což lidi pořád považují za “místní”. V ČR už dlouho nejsem, tak bych nerada porovnávala, ale myslím si, že jíst zdravě je tady doopravdy jednoduché. V bezobalových obchodech najdete všechny druhy obilovin, i v celozrnné verzi, luštěniny ze všech koutů světa, koření, sušené ovoce, olivové oleje různých druhů a kvalit. V obyčejném supermarketu je výběr také široký, většina z nich má i vlastní rybárnu. Co je tady ale příšerné, je kvalita chleba. Jejich klasický chleba je taková větší bageta z bílé mouky, vody a kvasnic. Naštěstí v ES platí zákon, že v supermarketu, pekárně a vůbec všude, kde ti pečivo prodají, musí být po ruce seznam ingrediencí každého výrobku. Takže je velmi jednoduché si přečíst složení na obalu, etiketě s cenovkou, nebo na lístku vedle výrobku, který kupuješ. Jíst tady zdravě je opravu jednoduché, máte to všechno pod nosem a proto mě hrozně štvě, když na hřišti je Amelie jedinà, co svačí ovoce a ostatní děti na ni koukají jako na Marťana a k tomu se cpou sušenkami nebo v tom “lepším” případě sandwichem s nutellou a zapíjí to džusem…

· Prozradíš nám, jak jsi se dostala k metodě BLW?

Partner i já žijeme zdravě, hodně cvičíme, před porodem jsem dělala neprofesionálně i powerlifting. Účastníme se seminářů, workshopů a konferencí o zdravé výživě a jakmile jsem otěhotněla, tak jsem se samozřejmě začala zajímat i o výživu dětí. Tak jsem narazila i na BLW, o kterém jsem slyšela mluvit známého španělského pediatra Carlosa Gonzáleze.

Nejdřív jsem prošla několika kurzy BLW pro rodiče a až později, když byla Amelie na světě jsem si udělala první kurz BLW poradenství. A po tom následovaly další BLW kurzy pro profesionály, kurzy o zdravé výživě dětí, kurzy laktační poradkyně. Nerada ale používám nálepku výživového poradce, protože si myslím, že je to velmi kompletní téma, které nemůžou kurzy pokrýt a tedy toto označení by mělo být rezervováno jen pro ty, co to skutečně studovali na VŠ. Já mám vystudované právo a také bych byla nerada, kdyby někdo znehodnocoval všechna ta léta prostudovaných dní a nocí a nazýval se právníkem po absolvování kurzu, řekněme třeba “Právo a právní věda”. Proto si, momentálně, dovolím označovat samu sebe jen jako poradkyně BLW a laktační poradkyně. A proč jsem se rozhodla založit blog? Po tom, co jsem narazila na informace, které na českém internetu šíří o výživě kojenců a BLW, jsem byla docela nepříjemě překvapená a rozhodla jsem se přispět vlastní troškou do mlýna.

· Proč bys ostatním maminkám doporučila vařit doma s dětmi?

Hlavně proto, že tím podporují budování zdravého vztahu dětí k jídlu a jejich autonomii. A pak, je to hrozná zábava!

· Co nejraději doma vaříš?

Luštěniny!!! Bože, jak my milujeme cizrnu a čočku!

· Máš nějaký vzkaz nebo motto pro naše čtenáře?

Vařte a nechte děti vařit!

Radky blog ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.