Štěpánka – nutí mě to hledat a získávat nové informace o zdravějším stravování, vaření a o dětech vůbec.

  • Ahoj Štěpánko, můžeš se nám blíže představit?

Ahoj, jmenuji se Štěpánka Málková a je mi 30 let. Jsem maminkou dvou malých raketek – Rozálky (3roky) a Julinky (1 rok). Než jsem nastoupila na mateřskou, působila jsem v uherskobrodském pivovaru jako laborantka a posléze jako vedoucí výroby. Teď věnuji téměř veškerý čas holkám, takže naše  koníčky jsou plavání, hřiště, vaření a blbinky všeho druhu.

  • Jsi členkou našeho týmu a píšeš pro čtenáře články na blog, jak dlouho to děláš a co tě na tom baví?

Články píši od léta, takže teprve krátce. Líbí se mi na tom hlavně to, že mě to nutí hledat a získávat nové informace o zdravějším stravování, vaření a o dětech vůbec.

  • Jsi naší předplatitelkou od samého začátku, co na kuchtící krabice říkáš?

Kuchtící krabice se mi velice líbí a od začátku jsem z nich nadšená. Recepty jsou úžasné a spustu z nich vaříme opakovaně. Většinu z nich si oblíbil i náš táta. Od začátku se do přípravy snažím zapojovat i Rozálku, někdy více, někdy méně úspěšně. Je pravda, že co máme Julinku, máme i na společné vaření a pečení míň času, takže se už moc těším až nám Julinka doroste, abych mohla holky zapojit obě.

Další věcí , co se mi na krabicích líbí, je bezobalový duch. Sama se o ten směr poslední dobou zajímám, takže jejich dárečky mě vždycky potěší.

  • Proč by si ostatním doporučila vařit doma s dětmi?

Protože je to společně strávený čas, kdy spolu něco tvoříte, užíváte si zábavu, pochutnáte si, ale taky se něco nového učíte. Myslím, že si děti více váží jídla na jehož přípravě se podílí a taky jim více chutná. Děti se učí poznávat základní potraviny a ví, co jedí. To je podle mě, v dnešní době, základ do života.

  • Co doma vaříte s holkama nejraději?

Nejraději asi pečeme. Já miluji sušenky všeho druhu a Rozálčin favorit je čokoládový dort.

  • Máš nějaké motto nebo vzkaz pro naše čtenáře?

Ať už s dětmi děláte cokoliv, buďte trpěliví a vždy si vyslechněte jejich názor. Jednou od nich budeme potřebovat totéž.

Začtěte se do článků o dětech a o vaření s dětmi, které napsala Štěpánka ZDE

SEZNAM TŘÍ NEJČTENĚJŠÍCH:

  1. 5 důvodů, proč vařit doma s dětmi.
  2. Jak na svačinky (nejen) pro školáky.
  3. 7 tipů, jak děti naučit jíst více zeleniny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.