Na co si dát pozor, když vaříte doma s dětmi

Vaření s dětmi, to je pro nás z Kuchyně bez hranic zábava, tvoření a dobrodružství. Aby ho všichni zúčastnění přežili bez úhony, je třeba velké opatrnosti a obezřetnosti. Děti jsou hravé, zvědavé a velmi vynalézavé, což je někdy nebezpečná kombinace. V dnešním článku si můžete přečíst o několika nebezpečích, které na vás při společném tvoření v kuchyni číhají.

Syrová vejce a maso

Asi všichni jsme v dětství s radostí olizovali vařečky od těsta, ujídali krémy nebo vylizovali mísy. Většině z nás se asi nic nestalo, ale přesto bychom na tyto dobroty měli dát pozor. Tepelně neopracovaná vejce mohou být zdrojem bakterie Salmonelly sp. a potkat se s ní není sranda ani pro dospělého natožtak pro malé děti. Nebezpečí hrozí taky při práci se syrovým masem. Proto si po práci se syrovými vejci či masem i s dětmi pečlivě umyjte ruce mýdlem a teplou vodou. Všechny kuchyňské pomůcky potom umyjte horkou vodou a saponátem, stejně jako pracovní plochu. Dejte pozor, aby s nimi nepřišlo do kontaktu jídlo, které už nebudete tepelně opracovávat nebo čisté nádobí. Ideální je mít na syrové maso vyčleněné jedno prkýnko a nůž.

Elektrické spotřebiče a šnůry na dosah

Různá elektrická udělátka jsou v kuchyni našimi neocenitelnými pomocníky a mnohé z nich jsou pro děti přímo fascinující. Klidně s nimi děti seznamte aukažte jim, jak s nimi správně a bezpečně pracovat. Nikdy je ale nenechávejte vašim malým pomocníkům na dosah bez vašeho dozoru. Uložte je do skříněk, na které děti nedostanou, případně zajistěte dětskými pojistkami. Pozor na spotřebiče, které by na sebe děti mohly stáhnout z linky nebo šňůry, které by mohly vytáhnout ze zásuvky.

Sporák a trouba

Horké hrnce a pánve s rozpáleným olejem mohou způsobit ty nejhorší úrazy vůbec. Pokud děti berete do blízkosti sporáku, buďte velice, velice opatrní. Vysvětlete dítěti, na co nesmí sahat, aby se nepopálilo. Zranění jim mohou způsobit nejen rozpálené pánve a horké hrnce, ale třeba také mřížka na sporáku, která pálí ješte dlouho poté co vypnete plamen. Když necháváte na sporáku něco horkého nebo vaříte třeba polévku, umístěte hrnec raději na zadní plotnu, aby je na sebe zvědavé ručičky nemohly stáhnout. Pokud hrozí poprskání horkým olejem, nechejte dítě ať vás pozoruje z dostatečné vzdálenosti.

Další místo, kde se mohou děti popálit je trouba. Když se něco peče a trouba svítí, je pro děti velkým lákadlem. Připomínejte dítěti, že nesmí sahat na sklo, aby se nespálilo. Doma možná máte troubu s dětsou pojistkou nebo ochlazovaným sklem, ale pozor vaši přátele či příbuzní je mít nemusí.

Koření a pálivé suroviny

Děti rády zkoumají nové věci. Ostré koření proto raději nenechávejte na dosah. Pokud si dítě náhodou lízne třeba  chilli, rozhodně mu nedávejte napít, ale raději nabídněte chléb, který se doporučuje požvýkat a vyplivnout. Pozor dávejte také pokud dítě pracuje s cibulí, česnekem nebo pepřem a dbejte na to, aby si dítě nesahalo do očí a pořádně si umylo ruce.

Nože na dosah

Často se stává, že něco krájíme a potřebujeme si odskočit nebo si něco přinést a necháme nůž položený na kraji linky, někdy se stačí jen otočit. Dítě na linku ani nemusí vidět, někdy prostě jen ze zvědavosti zašmátrá na to, co na lince nachází. Nože proto vždy odkládejte tak, aby na něj dítě nedostalo. Pokud odcházíte z dohledu schovejte raději nůž do zásuvky s pojistkou.

Možná to teď vypadá, že vás chceme od vaření  s dětmi odradit, ale opak je pravdou. Neznámé nebezpečí je horší než to, se kterým dítě seznámíte. Pracujte s dětmi, zkoumejte, co všechno v kuchyni máte, ukažte jim, jak používat přístroje a pomůcky bezpečně a vysvětlete, co dělat nemají a  na co musí dávat pozor. Při práci nespěchejte, buďte trpěliví a hlavně buďte dětem neustále na blízku. Více tipů na vaření s dětmi najdete na našem blogu www.kuchynebezhranic.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.