vychytávky pro děti

6 vychytávek, které se vám budou hodit, když vaříte s dětmi

Dnešní doba nám přináší nepřeberné množství různých vylepšováků pro snadnější a pohodlnější práci. Využijme toho také při vaření s dětmi. Díky těmto tipům a vychytávkám si můžeme vaření s dětmi udělat zábavnější i bezpečnější.

Učící věž

Učící věž je báječným pomocníkem nejen v kuchyni s dětmi.  Výhodou je, že věž je rostoucí, má nastavitelných několik výšek. Tak vám může být nápomocná od prvních kuchtících pokusů až po samostatnou přípravu jídla malým pomocníkem. Nejmenší prcci vás mohou alespoň bezpečně pozorovat při práci, starší pohodlně pracovat na lince. V dnešní době ji můžete zakoupit u několika výrobců, a to v různých provedeních a barvách, s rozličnými doplňky. Cena není úplně nízká, ale pokud máte šikovného tatínka nebo dědečka, může vám obdobnou věž vyrobit třeba jako vánoční dárek.

uciciveze.cz

Zástěrka

Každý malý kuchaříček by měl mít svoji vlastní zástěrku. Děti se v ní budou cítit důležitě a vy budete mít méně špinavého prádla na praní. Jednu takovou najdete v jedné z našich Kuchtících krabic. Naši zástěrku si můžete s dětmi vyzdobit podle svých vlastních představ a své fantazie. Je jen na vás zda si ji zkrášlíte jménem, kytičkami, auty nebo čímkoliv jiným. A v takové zástěrce se to teprve vaří.

Le petit chef

Le petit chef od Opinelu je sada už pro trošku pokročilejší šéfkuchaře. Jedná se o škrabku a nůž, přizpůsobené pro dětské ručičky, ale přitom stejně ostré jako běžný kuchyňský nůž. Na škrabce i noži je kroužek na prstík, díky kterému se dětem s náčiním lépe zachází. Nůž má zakulacenou špičku, takže nehrozí, že se s ním dítko píchne. Na ochranu druhé ruky je přidán chránič prstíků.

www.pottenpannen.cz

Vykrajovátka

Vykrajovátek dneska najdete nepřeberné množství od různých tvarů, přes kytičky až po zvířátka. Každý si tak může vybrat podle svých zájmů. Vykrajování děti baví a touto technikou si můžete vyrábět nejen cukroví, ale také sušenky nebo třeba zeleninová zvířátka.

Formičky na zmrzlinu

Bez zmrzliny si nedokážeme představit hlavně léto, a to je dobře. Ideální je dávat dětem zmrzlinu vyrobenou doma. Do zmrzlinových formiček můžete nacpat veškeré ovoce, co na zahradě posbíráte. Ovoce můžete rozmixovat nebo formičky plnit celýmy kousky. A pokud máte rádi smetanovou není nic jednoduššího než si ušlehat smetanu a smíchat dohromady spolu s ovocem. Přidat můžete i tvaroh.

Svačinové ubrousky a kapsičky

Někdy se stává, že i když vám děti rády pomáhají s přípravou jídla, do konzumace se jim hned nechce. Zabalte jim váš výtvor na svačinku nebo na později. Ideální na to jsou látkové ubrousky či kapsičky, které mají uvnitř omyvatelnou vrstvu, zatímco zvenku jsou krásně vzorované. Rozbalit si takto připravenou svačinku je stokrát lepší než ji vytahovat ze silonového sáčku. I tyto kousky z bezobalovým duchem najdete v našich Kuchtících krabicích.

Pamatujte si ale, že vařit se dá i s úplně obyčejnými pomůckami. Nejdůležitější je trpělivost a společně strávený čas.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.