Lenka Marešová – nejvíce mě baví vymýšlet nové věci

Ahoj Lenko, můžeš se nám blíže představit?

Zdravím vás! Jsem máma dvou úžasných dětí, Lukáška a Věrušky. Vystudovala jsem ekonomku, ale nejvíce mě baví vymýšlet nové věci.

· Jak jsi se k tvorbě originálních smaltovaných a potištěných nerezových lžiček pro děti dostala?

Moje kamarádka, která vyrábí smaltované šperky, začala zdobit i lžičky. Velmi se mi ten nápad líbil, kdy je krásná věc zároveň věcí praktickou. Když mě požádala o pomoc, neváhala jsem a šla jsem do toho.

· Kde bereš inspiraci?

Teď, kdy máme v nabídce spoustu motivů a barevných kombinací, to už nepřichází úplně samo. Většinou nás inspirují naše děti, kamarádi a také zákazníci, jejichž (někdy ne zrovna jednoduché) požadavky rádi plníme.

· Jak by ses popsala jedním slovem?

Tak tohle netuším…

· Co říkáš na stravu a svačinky, které děti dostávají od svých rodičů nebo prarodičů?

Myslím, že se to lepší – dokonce už i naše babička a děda začali občas kupovat mým dětem místo sladkostí ovoce. Já sama se snažím nahradit potravinu její zdravější variantou – většinou i s úspěchem u dětí. Také je fajn, že si lidé uvědomují své chování v souvislosti s jednorázovými obaly – bezobalové obchody rostou jako houby po dešti.

· Proč bys ostatním maminkám doporučila vařit doma s dětmi?

Protože je to paráda. Sice to zabere více času a uklízení a nejde to dělat ve spěchu, ale rozhodně to stojí za to. Děti získají nové dovednosti, vědomosti, jsou samostatnější. A hlavně jsme spolu!

· Jaké je tvé oblíbené jídlo z dětství?

Ráda vzpomínám na to, když jsme doma dělali bramborové placky z vařených brambor pečené na železné plotýnce. Všichni společně.

· Máš nějaký vzkaz nebo motto pro naše čtenáře?

Užívejte života co nejlépe a s ohledem na okolí.

· Jaké jsou tvé plány do budoucna?

Věnovat se co nejvíce svým dětem, dokud jsou malé a potřebují mě a pečovat o vztah s mým partnerem. V tom teď vidím největší smysl. No a naše lžičky bychom rády dostaly více do světa!

Mrkněte na na web: www.paradadesigns.cz

nebo sledujte FB

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.