Bichle plná svačin – dobré věci se rodí tak nějak spontánně samy

Velká svačinková bichle. Úžasný projekt, který nám mluví z duše. Jejich hlavní myšlenkou jsou zdravé a základní potraviny, zdravé stravování dětí, zapojování dětí do přípravy jídla a mnohé další.

Pokud jste ještě o Bichli neslyšeli, přečtěte si náš rozhovor s autorkami projektu.

My jim mooc děkujeme za skvělou práci, kterou odvádí.

  • Ahoj Pájo a Veru, vy dvě jste autorky Velké svačinkové bichle. Můžete se nám blíže představit?

Ahoj 🙂 Jsme dvě bývalé kolegyně z práce, teď kamarádky a dvojnásobné mámy. A co nás dělá šťastné?

Veru: Mě v každém případě moji tři muži, kvalitní káva a jídlo a hlavně, když dělám věci, co mají smysl.

Pája:Já jsem na tom velmi podobně krom třech mužů. 🙂 Mě dělá šťastnou jeden můj muž a dvě malé holčičky. A taky pohodoví lidé, dobré jídlo a humor.

  • Jak vás napadlo vytvořit tak úžasnou věc jako je Velká svačinková bichle?

Veru: Jak už to bývá, dobré věci se rodí tak nějak spontánně samy. Pája už několik let  úspěšně píše svůj foodblog, já zas ráda živím sebe a své okolí kvalitním jídlem. 🙂 S příchodem dětí jsme se přirozeně začaly více zajímat o dětské stravování, protože nám záleží na tom, co jedí. A právě jednoho červnového dne jsme v zápalu boje na dětském hřišti přišly k této myšlence. Teda ten prvotní nápad byl výrazně menší, mělo to být jen “pár” tipů na dětské svačiny. A je z toho doslova Bichle plná svačin! 🙂

  • Holky, jak byste Bichli popsaly jedním slovem?

Veru: Hromadainspirace. 😉

Pája: Pestrost

  • Jaký je váš názor na současnou situaci stravování dětí a na jejich svačinky, které dostávají od rodičů?

Veru: Tím, že naše děti nejsou ještě školního věku, nemáme úplně vypozorované konkrétní trendy. Ale co tak sledujeme ať už na sociálních sítích nebo v našem okolí, tak dost často rodičům chybí inspirace, co dětem připravit ke svačině. Většinou to pak skončí u rohlíku se šunkou nebo u nějakého kupovaného produktu (tyčinky, sušenky, sladké pečivo, apod.), což jsou vysoce průmyslově zpracované potraviny s opravdu nepěkným složením.

Naše Bichle je plná nápadů na svačiny na každý den školního roku, od superrychlých až po ty náročnější, kterými v mnoha případech můžete vyřešit i večeři. Ale hlavně jde o nutričně vyvážená jídla z kvalitních potravin, která chutnají opravdu skvěle a na kterých je parádně vidět, že jejich příprava není nic složitého. 

  • Proč doporučujete ostatním maminkám a tatínkům chystat svačiny dětem doma?

V chystání domácích svačinek vidíme několik výhod. První z nich je, že přesně víte, z jakých surovin je svačina připravena a tudíž se nemusíte bát, že by děti jedly nějaké nezdravosti. Když děti zapojíte do přípravy svačin, naučíte je tím nenásilnou formou, co jsou kvalitní suroviny a zároveň když si svačinu sami připraví, je větší pravděpodobnost, že ji s chutí snědí. A v neposlední řadě děti naučíte, jak je důležité se pravidelně stravovat.

  • Jaké je vaše oblíbené jídlo z dětství?

Veru: To je pro mě strašně těžká otázka, jsem od mala milovnice jídla a všežravec. 🙂 Ale asi mi dětství nejvíc připomínají taková ta prázdninová jídla jako ovocné knedlíky nebo nudle s mákem. Ze svačin jsem měla ráda domácího pribiňáka.

Pája: Také jsem všežravec a prý mě ve školce dávali k dětem, které nechtěly jíst, abych jim šla příkladem. Vybavuji si asi nejvíce chuť dobrého kvalitního vývaru, na který je moje mamka doteď specialistka. A svačinku? Čerstvá bageta s máslem a rajčetem.

  • Pájo, Veru máte nějaké motto nebo vzkaz pro naše čtenáře?

Investovat čas, energii a finance do kvalitního a dobře připraveného jídla, je jedna z nejlepších investic, jakou můžete udělat. To platí dvojnásob, pokud jde o jídlo pro děti. Nebojte se děti zapojovat do vaření, a učit je, co je dobré a jak si jídla vážit a neplýtvat s ním. Ukažte jim, že jídlo není jen nutnost, ale že to může být i vášeň a zážitek.

Velká svačinková bichle by vám s tím měla pomoci. Podle toho, co nám zákazníci píší, děti baví vybírat si svačinky z Bichle podle fotek (každý recept má svou), líbí se jim, jak je to vše barevné a zábavné a díky tomu zkouší i nová jídla a chutě. A z toho máme obrovskou radost.

  • Jaké jsou vaše plány do budoucna?

Plánů a nápadů je spousta. Určitě je se na co těšit, ale zatím nechceme prozrazovat více. V každém případě to vždycky bude #vícnežkuchařka. 🙂

Děkujeme za velmi příjemný rozhovor.

Velkou svačinkovou bichli a spoustu neuvěřitelných tipů a nápadů co vařit najdete TADY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.