Čím potěšit děti na Den dětí

Letos je tomu 100 let, kdy vznikl první podnět k založení dne, který by oslavoval naše ratolesti. Vyřkl ho turecký ochránce národních práv Mustafa Kemal. Dnes se Den dětí slaví v různých částech světa v různé dny. U nás je to 1. červen. Děti  jsou naše budoucnost a co do nich vložíš, to se ti jednou vrátí. Proto bychom se jim měli snažit udělat hezký nejen tento jeden konkrétní den.

Co děti na Den dětí opravdu  potěší

Já jsem zastánce toho, že to nejlepší, co můžeš dětem dát je tvůj čas.  Čas, kdy se jim budeš opravdu věnovat. Tak na Den dětí sbalte tátu a sourozence nebo kamarády a vyrazte spolu na výlet. Můžete jít třeba do zoo. Podnikněte výpravu do přírody zakončenou táborákem. Sbalte svačinku, deku a užijte si den na hřišti nebo v parku s piknikem. Nebo si udělejte párty na zahradě, připrav si nějaké hry a soutěže a užijte si spolu legraci. Pokud nepřeje počasí buďte klidně doma, uvařte si spolu oblíbené jídlo, pusťte si spolu pohádku, zahrajte si nějakou stolní hru…

A pokud zrovna nemáš nápad, zeptej se svého dítka, co by si chtěl, abychom spolu udělali? A uvidíš, že nápad bude brzy na světě. Ať už vás napadne cokoliv, hlavě buď u toho opravdu s ním. Zahoď mobil a věnuj se dítěti i kdyby jsi měla jenom pozorovat, jak si hraje. Věnuj mu na Den dětí svůj Den a uvidíš, že budete spokojení oba.

Když chceš dát na Den dětí dárek

V dnešní době dostávají děti spousty dárků k různým příležitostem. Na narozeniny, svátky, Vánoce… Proto myslím, že na tento Den to není potřeba přehánět. Pokud chceš dítku přece jenom něco darovat, vyber spíše nějakou drobnost. Nebo vymysli nějaký dárek, který si užijete spolu. Jeden tip tu pro tebe mám. Ano je to naše Kuchticí krabice.

Kuchticí krabice je skvělým a praktickým dárkem, který si užiješ společně s dětmi. V každé krabici najdeš zajímavou surovinu na vaření. Dozvíš se, čím je zajímavá a prospěšná. Naučíš se tři vynikající recepty, které si spolu s dětmi můžeš  připravit. A pokaždé jiný, krásný, praktický dárek v duchu bezobalu. Na našem webu si můžeš vybrat konkrétní Krabici podle suroviny, kterou chceš vyzkoušet nebo si Kuchtící krabici rovnou předplatit, aby ti žádná neutekla.

Připravte si spolu na Den dětí něco dobrého

Ať už se na Den dětí rozhodneš pro zábavu doma, na zahradě nebo venku, vždycky se hodí mít připraveného něco dobrého. Upečte si spolu dortíky, abyste měli po obědě co mlsat. Na svačinku si můžete upéct třeba sušenky, muffiny nebo celozrnné tyčinky.

Čokoládový dortík s tvarohovým krémem

Potřebuješ: 2 hrnky špaldové mouky, 3 vejce, 2 lžíce kakaa nebo karobu, 1/3 hrnku olivového oleje, 3/4 hrnku mléka, 2 lžíce medu, 2 lžíce kokosu, 1 bílý jogurt, 1 lžičku prášku do pečiva.

Na krém: 1 tvaroh, 1-2 lžíce medu. Na ozdobu: několik čtverečků čokolády s vysokým obsahem kakaa, kousek másla.

Postup: V míse nejprve smíchej vejce s medem. Přidej kakao, olej, kokos, jogurt a prášek do pečiva. Potom postupně přisypávej mouku a vymíchej husté hladké těsto. Pokud by bylo moc husté a nešlo míchat přílet trochu mléka. Vymíchané hladké těsto potom postupně nařeď mlékem. Hotovou směs nalij na plech vyložený pečícím papírem. Peč na 180 °C 15 minut. Až upečený plát trochu zchládne vykrájej z něho kolečka nebo ho nakrájej na stejné čtverečky.  Na krém si smíchej tvaroh s medem. Pokud máte doma rádi jahodový krém, můžeš přidat rozmixované nebo rozmačkané jahody.  Pak naplň připravené kolečka nebo čtverečky krémem. V misce si rozpusť čokoládu s kouskem másla a polem dortík. Nahoru ozdobíme jahůdkou.

Malý pomocník může míchat suroviny, mazat krém, polévka čokoládou.

Jahodové muffiny s tvarohem

Potřebuješ: 1 tvaroh, 2 vejce, 50 g mletých mandlí, 50 g ovesných vloček, 2 lžíce medu, 150 g jahod.

Postup: Troubu si nastav na 160 °C. Smíchej tvaroh, vejce, mandle, vločky a med. Jahody nakrájej na kousky a jemně vmíchej do těsta. Těsto rozděl do košíčků a vlož do předehřáté trouby. Nahoru můžeš dát rozkrojenou jahodu na ozdobu.  Peč asi 25 minut.

Malý pomocník může míchat suroviny, plnit směsí košíčky, zdobit jahodami.

Sušenky s cottage

Potřebuješ: 150 g ovesných vloček, 150 g cottage sýra, 2 vejce, 30 g kokosu, 2 lžičky skořice, lžíce medu, na ozdobu čokoláda s vysokým obsahem kakaa, (výjimečně lentilky).

Postup: V misce smíchej vejce s medem a se skořicí. Přidej cottage, ovesné vločky a kokos.

S těsta vytvarujeme na plechu kolečka a ozdob kousky čokolády (nebo lentilkami).  Péče na 220 °C asi 8 minut.

Malý pomocník může míchat suroviny, zdobit sušenky.

Celozrnné mrkvové tyčinky

Potřebuješ: 200 g celozrnné pšeničné mouky, 100 g jemně nastrouhané mrkve, 1 vejce, 50 ml olivového oleje, 50 ml vody, koření dle chuti – sůl, kmín, seznam, lněné semínko.

Postup: V misce smíchej všechny surovin a vypracuj těsto. Z těsta vyválej plát široký asi 3 mm a nakrájej na centimetrové proužky. Proužky naskládej na plech, potři vejcem a posypej kořením. Peč na 170 °C asi 20 minut.

Malý pomocník může míchat těsto, válet, potírat vejcem, posypávat kořením.

Přejeme hezkou zábavu, krásný Den dětí a dobrou chuť. Budeme moc rády pokud se s námi podělíte o výtvory, které jste doma ukuchtili.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.