Indiánské léto

Nová Kuchticí krabice, kterou ti přináší náš hrdina lilek Emilek nese název Indiánské léto a přenese tě na divoké prérie amerického kontinentu. Seznámíš se s některými zvyky a tradicemi původních obyvatel – indiánů. Indiáni byli velmi zručnými lovci a sběrači, ale dokázali využívat také značné znalosti z oblasti astronomie, architektury, zemědělství, lékařství a dalšího věd.

Hlavní surovina této Kuchticí krabice pochází z jižní Ameriky a jsou jí kakaové boby. Z nich se vyrábí kakaový prášek. A víš, jaký je rozdíl mezi kakaem a karobem? Napoví ti brokolice Alice, která si pro tebe o kakau a karobu připravila řadu zajímavostí. 

Než velký náčelník uloví bizona, můžeš si připravit některý z 6 lahodných receptů, které pro tebe sepsala mrkvička Emička. K osvěžení a doplnění energie si spolu připravíme kakaový tahini koktejl s hruškou. Recepty na další dobroty ti necháme jako překvapení.

Pro zajištění dobré úrody, přivolávali indiáni déšť. Po vzoru Aztéků si pro tebe jablíčko Kubíček připravilo návod na výrobu dešťové hole. Ta se používá ve světě dodnes,i když spíše než k přivolávání deště, tak k relaxaci a dekoraci. Zvuk přesýpajícího se obsahu má totiž připomínat šumění pralesa.

Aby ses mohl vydat na indiánskou výpravu, potřebuješ dostatek energie a také kvalitní spánek. Ten ti zajistí lapač snů. Ochrání tvé dobré sny a ty zlé k tobě nepustí.

Správný indián musí mít mimo jiné indiánskou čelenku. Tu od nás si můžeš vymalovat podle své fantazie. A abys prokázal, že ovládáš indiánskou moudrost, musíš vyplnit několik úkolů a hádanek od velkého náčelníka.