Království kuchyně bez hranic

Bylo nebylo jednou jedno království, které nebylo ohraničeno začátkem ani koncem, protože se rozprostíralo všude tam, kde děti trávily čas s rodiči při vaření. Tak jako třeba u vás doma. Nebylo ohraničeno ani žádnými lety, měsíci a hodinami, protože existovalo vždycky, když děti pomáhaly rodičům při vaření. Tak jako třeba u vás doma. A nebylo omezováno ani vládou žádného jednoho dospělého, ale naopak zde děti a rodiče vládli společně, pomáhali si a užívali spoustu legrace při vaření. Tak jako třeba u vás doma.

Ptáte se, proč pořád mluvím o vaření? Protože to kouzelné království bylo v kuchyni. V kuchyni každého z nás. Opravdu.

Vše si poslechněte s vašimi dětmi v našich pohádkách na Podbean.

Každému z nás se určitě někdy stalo, že si nevážil toho co má a chtěl pořád něco víc a víc. Tak jako kukuřice Kristýnka z našeho Království Kuchyně bez hranic. Jenž to ještě nevěděla, co všechno se může stát a jak to může dopadnout. A to právě to si dnes poslechněte v naší nové pohádce Kukuřice Kristýnka.

Přemýšleli jste někdy, co všechno se může stát v koruně mohutného ořešáku? Víte, co všechno si musí malý oříšek promyslet a naplánovat, než spadne na zem, abychom jej sebrali? A že je k tomu všemu potřeba velká odvaha? Že ne? Pak vám to prozradí tato nová pohádka z Království Kuchyně bez hranic O odvážném orisku.

Určitě jste už někdy jeli kolem slunečnicového pole a kochali se jeho krásou. Určitě jste už doma někdy měli slunečnici ve váze. A určitě jste už mockrát ochutnali slunečnicová semínka a v zimě jimi dokonce plnili i ptáci krmítka. Jestli jste při tom všem někdy přemýšleli, čím jsou vašemu tělu tato semínka prospěšná a proč se slunečnice otáčí za sluncem, pak je tato pohádka se zvídavou Dorotkou z Království Kuchyně bez hranic právě pro vás. Užijte si ji! 

Pohádka Jak se pohanka zdobila z Království Kuchyně bez hranic vás zavede domů ke Kristýnce a jejím rodičům a nejen, že se dozvíte, čím je pro vaše tělo pohanka prospěšná, a jakou dobrotu si z ní můžete uvařit, ale také uslyšíte, jak se dříve smutná pohanka naučila zdobit a radovat. Užijte si to! 

Pohádka Mrkvička Emicka z Království Kuchyně bez hranic vás zavede domu k Dominikovi, kde vypukne velká hádka ovoce a zeleniny. Vzájemné hastereni se bude snažit uklidnit brokolice Alice, a to i s přispěním mrkvičky Emicky. Mimoto se dozvíte, čím je právě tato oranžová zelenina pro nás prospěšná a jak si ji můžete vychutnat.
Užijte si to!

Ahoj, já jsem brokolice Alice. V kuchticí krabici mám pro tebe na starosti seznamku.  Ráda ti vždycky řeknu všechno o dané surovině a dobře tě s ní seznámím. Já totiž vím, že spousta z vás nemá brokolici rádo. A to mě vždycky moc mrzelo. A tak jsem začala pátrat, v čem je jiná zelenina, ovoce
a další suroviny lepší než já. Při tom svém pátrání jsem přečetla hromadu knih a zjistila o všech spoustu informací. Proto o mě říkají, že jsem moudrá, ale já dobře vím, že se mám pořád ještě mnoho co učit. To hlavní jsem se ale už naučila, tedy že žádný druh ovoce a zeleniny není lepší nebo horší než já. Každý přináší různé důležité vitaminy, minerály a živiny a jen tím, že ochutnáváš všechny druhy v různých podobách, dodáváš tělu vše potřebné. Navíc šikovný kuchtík jako ty umí i z neoblíbené suroviny uvařit lahodnou dobrotu. A právě s tím, čím která zelenina, ovoce a surovina tvému zdraví prospívá, tě ráda seznámím. A to nejen v kuchticích krabicích, ale i v našem království Kuchyně bez hranic.

Těší se na tebe tvá brokolice Alice

Brokolice

úvod + informace o brokolici – proč je zdravá

pohádka Brokolice Alice od 5:20 minuty

recept výborná Sýrová omáčka s brokolicí

Tvoření, kvíz a pohádka v pdf souboru ke stažení ZDE

Ahoj, já jsem jablíčko Kubíček. Říkají o mě, že jsem tvořivé, jelikož prý umím vyrobit cokoli a z čehokoli. Proto mám v kuchticí krabici na starosti tvoření. Moc rádo totiž něco vytvářím. Kouzlím nejen s papírem, lepidlem, nůžkami a barvami, ale i se surovinami z kuchyně, třeba s těstovinami, moukami, luštěninami…. Zkrátka snažím se tvořit ze všeho, co mě napadne. Třeba i z jablíček. Budu moc rádo, když se ke mně přidáš. Snažím se nezkazit žádnou legraci, a proto si určitě u společného vyrábění užijeme spoustu zábavy.

Těší se na tebe tvé jablíčko Kubíček

Jablíčko Kubíče

O jablíčkách – jak moc zdravá jsou? Pohádka a recept. Jídlo je dobrodružství a zábava. Království Kuchyně bez hranic. 

Ahoj, já jsem lilek Emilek a myslím, že pro spoustu z vás nejsem úplně známý, natož pak oblíbený druh zeleniny. A to bych chtěl změnit. A jak? Mám plán, dobře poslouchej… Říkají o mě, že jsem štědrý, protože moc rád rozdávám dárky. Zkusím tě tedy překvapit a potěšit krásnými dárečky, které vymýšlím do každé kuchticí krabice. No a dál už to bude na tobě. Věřím totiž, že když já udělám hezkým dárkem radost tobě, tak pak možná ty získáš chuť mě lépe poznat a dokonce ochutnat. A spolu vytvoříme super dvojku. To by mohlo fungovat, co říkáš? Tak do toho pojď se mnou! Těší se na tebe tvůj lilek Emilek

Lilek Emilek nebyl vždy takový štědrý. Býval hodně sobecký … a jak to s lilkem Emilkem tedy je a bude? 

Recept na lilkovou polévku a proč lilek vlastně jíst? 

Ahoj, já jsem lilek Emilek.