Království kuchyně bez hranic

Bylo nebylo jednou jedno království, které nebylo ohraničeno začátkem ani koncem, protože se rozprostíralo všude tam, kde děti trávily čas s rodiči při vaření. Tak jako třeba u vás doma. Nebylo ohraničeno ani žádnými lety, měsíci a hodinami, protože existovalo vždycky, když děti pomáhaly rodičům při vaření. Tak jako třeba u vás doma. A nebylo omezováno ani vládou žádného jednoho dospělého, ale naopak zde děti a rodiče vládli společně, pomáhali si a užívali spoustu legrace při vaření. Tak jako třeba u vás doma.

Ptáte se, proč pořád mluvím o vaření? Protože to kouzelné království bylo v kuchyni. V kuchyni každého z nás. Opravdu.

Vše si poslechněte s vašimi dětmi v našich pohádkách na Podbean.

Ahoj, já jsem brokolice Alice. V kuchticí krabici mám pro tebe na starosti seznamku.  Ráda ti vždycky řeknu všechno o dané surovině a dobře tě s ní seznámím. Já totiž vím, že spousta z vás nemá brokolici rádo. A to mě vždycky moc mrzelo. A tak jsem začala pátrat, v čem je jiná zelenina, ovoce
a další suroviny lepší než já. Při tom svém pátrání jsem přečetla hromadu knih a zjistila o všech spoustu informací. Proto o mě říkají, že jsem moudrá, ale já dobře vím, že se mám pořád ještě mnoho co učit. To hlavní jsem se ale už naučila, tedy že žádný druh ovoce a zeleniny není lepší nebo horší než já. Každý přináší různé důležité vitaminy, minerály a živiny a jen tím, že ochutnáváš všechny druhy v různých podobách, dodáváš tělu vše potřebné. Navíc šikovný kuchtík jako ty umí i z neoblíbené suroviny uvařit lahodnou dobrotu. A právě s tím, čím která zelenina, ovoce a surovina tvému zdraví prospívá, tě ráda seznámím. A to nejen v kuchticích krabicích, ale i v našem království Kuchyně bez hranic.

Těší se na tebe tvá brokolice Alice

Brokolice Alice

Pohádku si poslechněte ZDE

Království Kuchyně bez hranic: Brokolice Alice

Bylo nebylo jednou jedno království …

úvod + informace o brokolici – proč je zdravá

pohádka Brokolice Alice od 5:20 minuty

recept výborná Sýrová omáčka s brokolicí

Ahoj, já jsem jablíčko Kubíček. Říkají o mě, že jsem tvořivé, jelikož prý umím vyrobit cokoli a z čehokoli. Proto mám v kuchticí krabici na starosti tvoření. Moc rádo totiž něco vytvářím. Kouzlím nejen s papírem, lepidlem, nůžkami a barvami, ale i se surovinami z kuchyně, třeba s těstovinami, moukami, luštěninami…. Zkrátka snažím se tvořit ze všeho, co mě napadne. Třeba i z jablíček. Budu moc rádo, když se ke mně přidáš. Snažím se nezkazit žádnou legraci, a proto si určitě u společného vyrábění užijeme spoustu zábavy.

Těší se na tebe tvé jablíčko Kubíček

Jablíčko Kubíček

Pohádku si poslechněte ZDE

Království Kuchyně bez hranic: Jablíčko Kubíček

O jablíčkách – jak moc zdravá jsou? Pohádka a recept. Jídlo je dobrodružství a zábava. Království Kuchyně bez hranic.