Kuchticí psaní

Toto Kuchticí psaní tě zavede na africký kontinent, na kterém najdeš rozlehlé pouště, ale také hluboké deštné pralesy.

Seznámíš se zvířaty, které v Africe žijí a poznáš také něco ze života místních domorodců.

Kuchticí psaní

Hlavní surovinou našeho afrického Kuchticího psaní je kukuřičná mouka. Pojď s námi zjistit, jaká jídla se z ní v Africe připravují a proč je tak výživnou a zdravou potravinou. Brokolice Alice si pro tebe připravila o kukuřici a kukuřičné mouce velmi zajímavé a užitečné informace.

Nezapomeň si také vyzkoušet ukuchtit našich 6 skvělých receptů. Ty pro tebe přichystala mrkvička Emička. Na své si přijdou jak mlsouni, tak ti z vás, kteří si raději dají něco “slaného”. Podle našich receptů si můžeš připravit lahodnou snídani, vydatnou svačinu i kreativní večeři pro malé i velké kuchtíky.

náhrdelník

Aby sis nic nezapomněl nakoupit, najdeš v krabici nákupní seznam všech surovin, které budeš při vaření našich receptů potřebovat.

Po jídle si můžeš jít hrát, stejně jako děti v Africe. A jakými hrami  že se místní děti baví? I to se dozvíš v našich materiálech. Nebudeš si ale jenom hrát, se také plnit úkoly a odpovídat na otázky v našem africkém kvízu. Tak schválně, kdo z vás odpoví správně na všechny otázky?

No a před spaním si potom můžeš přečíst pohádku od Mámy z Afriky. Zjistíš, co se skrývá za krásným, ale smutným úsměvem malé africké dívenky Aiwy?

africká pohádka

No a aby toho nebylo málo, nově posíláme majitelům Kuchticího psaní vymakaný NEWSLETTER, ve kterém najdeš tipy a vychytávky k daným receptům, další recepty, tvoření pro děti na dané téma aj.